Tekkis küsimusi?+372 8801721

Adidas "Superstar"

2017-01-30

Adidas „Superstar“ tossusid hakati tootma 1969. aastal kui korvpallitossusid.  Kõigepealt lasti „Superstar“ tossud välja kui madalam „Pro Model“ korvpallitossude versioon ilma sääreta, kuid varsti muutusid need nii populaarseteks, et lasti välja aina uuemaid selle mudeli versioone.

Sel ajal, kui esmakordselt näitasid end  Adidas „Superstar“, ei olnud veel keegi näinud nahast tossusid kummist esiosaga, seepärast  tõmbasid need kiiresti paljude professionaalsete korvpallurite tähelepanu, eriti aga  NBA mängija Kareem Abdul Jabbar  tähelepanu. Need revolutsioonilised, mängijate jalgu kaitsvad omadused olid kiiresti rakendatavad enamusele NBA mängijatele toodetavatele spordisaabastele ja aitasid püsida Adidas kaubamärgil populaarsena tänaseni. Kuigi tehnoloogiad jalanõutööstuses täiustusid, oli „Superstar“ mudel nii hinnatav, et läks loomulikul teel üle tänavamoodi ja jättis just nimelt siia pöördumatu  jälje.

Üheksanda aastakümne alguses muutusid need spordisaapad eriti moodsateks, hiphopi bänd  RUN D.M.C. valis need enda stiili eksklusiivseks elemendiks ja kandis neid ilma saapapaelteta ja väljatõmmatud keeltega. See nende stiili detail muutus nii silmatorkavaks, et 1986. aastal kirjutasid nad sellest isegi loo nimega  „My Adidas“.

 „Superstar“ spordisaapad muutusid populaarse noortestiili osaks.