Tekkis küsimusi?+372 8801721

Populaarsus ei vähene

2016-10-12

 

Kuni tänase päevani on sõnad  „saapad“ ja „krokodill“ luksuslikult riietuvatele moehuvilistele seostunud vaid ühega – pillavate ja stiilsete krokodillinahast jalanõudega . Ja pole midagi imelikku selles, et ökoloogia ja loomade kaitse on moodi tulnud alles võrdlemisi hiljuti. Samas ökoloogia pärast juba ammu hullunud moeekspertides tõstavad need sõnad esile hoopis teistsuguseid assotsiatsioone. Milliseid? Esimesena pähe tulev mõte on mugavad Crocs saapad.

 

Populaarsus ei vähene

 „Praegu ei tüdine neid saapaid kandma ei harilikud inimesed, ega maailmakuulsused, nagu Mario Batali (kuulus ameerika köögiboss, kes enda nimel lasi välja isegi oranži värvi Crocs saabaste liini), või isegi endine USA president Georg Bush ( tema juba klassikaks muutunud pikkade mustade sokkide, šortside ja Crocs saabaste kooslus on unustamatu juba peaaegu terve aastakümme)“, - jutustavad pigu.lt moe ja stiili eksperdid. Nagu ütleksid tõelised Crocs saabaste fännid – need pole „harilikud jalanõud“

Kuidas kõik alguse sai?

Ettevõtte lõid kolm head sõpra. Laevareisi ajal näitas üks sõpradest, Scot Seamans, teistele oma uut ostu– õue plätusid libisemiskindlast materjalist, mille tootmisega tegeles sellel ajal  kanada ettevõte „Foam Creations“. Sõbrad tundsid neis jalanõudes kohe ära kullasoone ja avasid õige pea ametliku ettevõtte ja alustasid jalanõude disaini täiustamise töödega – jalatsitele ilmus rihm, täiustatud sai jalanõude kuju. Hiljem märkas üks sõpradest kogemata, et saapad meenutavad krokodilli kuju ja nii sai alguse üks kuulsamaid  jalanõude kaubamärkidest Crocs.

Mugavus ja funktsionaalsus on olnud alati kaks suurimat Crocs kaubamärgi väärtust. Kõigepealt sobivad saapad suurepäraselt lastele, keda võluvad jalanõude erksad värvid ja neid ehtivad aksessuaarid. Teiseks, jalanõude vastupidavus niiskuse suhtes (mis kõige enam rõõmustas lastevanemaid) – kui on vaja ajada taga enda last läbi porilompide, siis kõige parem on seda teha Crocs jalanõudega – sest nii tunnete end turvalisemalt ja väldite pikka ja igavat läbimärgunud saabaste kuivatamise protsessi. Lõppudelõpuks on rõhutatud, et Crocs saapad on vastupanu  raevukalt moodi dikteerivatele „moe oligarhidele“. On rõhutatud, et Crocs saabaste populaarsus on pärit lihtsatelt, mugavust ja head enesetunnet hindavatelt inimestelt. Saabaste moed on ju ühed enim vastuolulised – jalanõusid kantakse sagedamini riietest, seepärast on välimusest olulisem nende mugavus. Crocs saapad – se on uus tuulepuhang moetaevas, mis  kõneleb mitte esteetika vaid igagkülgse mugavuse eest.  

 

http://www.open24.lv/lv/open24/jaunumi/crocs-joprojam-mode/