Tekkis küsimusi?+372 8801721

Puma

filtrid

  • Suurus
    • Riided
      S

  • Värv
  • hind
OK
Rūšiuoti filtrid

Rūšiuoti


PUMA

Puma kaubamärgi algus on spordijalatsite maailmas üks ebatüüpilisemaid. Praktiliselt üks kahest! Aga teine? Aga täpsemini... 1923. aastal asutati ettevõte Gebrder Dassles Schuhfabrik. Selle rajasid kaks venda väikeses linnas, mis asus Norymbergist 20 kilomeetri kaugusel. Ettevõte tootis spordijalatseid. Koostöö ei kestnud kaua, 1948. aastal läksid vennad eri teed ja asutasid oma äriettevõtted. Vanem vend Adolf Dassler juhtis ettevõtet Adidas (Adi on lühend tema eesnimest, Das aga perekonnanime esimene silp). Teine vend Rudolf Dassler asutas ettevõtte nimega Ruda. Kuid varsti muudeti see Pumaks. Praeguseni säilinud Puma kaubamärk on eksisteerinud 1979. aastast.

Puma kaubamärgi ajalugu

Esimene Puma – Rudolf Dassleri kingavabrikus loodud Puma Super Atom jalgpallijalanõud. Need loodi ettevõtte esimesel tegutsemisaastal. 1961. aastal eksportis tootja jalanõusid Šveitsi ja Ameerika Ühendriikidesse. Puma turundusstrateegia põhines lepingute sõlmimisel tuntud sportlastega. Puma maksis neile oma toodangu kandmise eest spordiüritustel. Esimene selline kampaania toimus 1960. aasta Rooma olümpiamängudel. Siin leidis aset ka esimene vendade Dasslerite tüli.

PUMA spordijalanõud internetis

Eelnimetatud olümpiamängudel esindas Puma jalanõusid Saksamaa jooksja Armin Harry, kes seni oli jooksnud Adidase jalanõudega. Armin Harry ja Adolf Dassleri koostöö lõppes, kui sportlane palus Adidase reklaami eest raha. Adolf keeldus ja Rudolf kasutas seda ära. Ta maksis heldelt Harryle Puma jalanõude toetamise eest. Ta ei kaotanud midagi, kuna sprinter võitis finaaljooksu, kandes Puma jalanõusid. Siiski valis sportlane auhinnatseremooniale Adidase jalatsid, lootes mõlema ettevõtte rahalisele toetusele. Adidas seda ei teinud. Paljud sportlased on püüelnud võitude poole, kandes Puma jalanõusid. Nende hulgas on Pele, Euzebio, Nicolas Anelka, Guilermo Vilas ja Maradona. Tänapäeval on Puma tossud saanud lemmikuks nii spordiväljakutel kui ka tänavastiilis.